Polska podstawa programowa

W naszych przedszkolach dbamy również o to, aby nabywanie wiedzy przez Dzieci odbywało się w duchu wzajemnej troski i empatii.  Podczas realizacji polskiej podstawy programowej bazujemy  na rekomendowanych podręcznikach zgodnych z misją NVC.

Ola i przyjaciele

Żyrafa Ola i przyjaciele

Ola i przyjaciele

to polski program wychowania przedszkolnego realizowany w przedszkolach Little Academy zgodny z obecnie obowiązującą podstawą programową, który poprzez zabawę i spontaniczne doświadczanie, przygotowuje dzieci do pierwszych kroków w szkole podstawowej.

Pakiet przygotowany w oparciu o koncepcję Porozumienia bez Przemocy, która jest stosowana w Przedszkolach Little Academy. Uwrażliwia przedszkolaki na innych, uczy je empatii, ale daje również doskonale narzędzia dla nauczyciela, które są wsparciem na każdy dzień w pracy z dziećmi w ciągu roku. Dzieciom i nauczycielom towarzyszy przemiła bohaterka, która z pewnością zyska ich akceptację.

Porozumienie bez Przemocy (NVC – Nonviolent Communication), nazywane również komunikacją empatyczną lub językiem serca, zostało stworzone przez amerykańskiego psychologa Marshalla B. Rosenberga i ma na celu wspieranie dialogu między ludźmi oraz budowanie społeczeństw opartych na empatii i uwzględnianiu potrzeb wszystkich osób. NVC pomaga świadomie ubierać w słowa to, co chcemy przekazać, tak by zwiększyć szansę na nawiązanie kontaktu i porozumienia.